Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42981
Назва: Джерела втрат нафтопродуктів під час різних технологічних операцій з ними
Автори: Бойченко, Сергій Валерійович
Калмикова, Наталія Григорівна
Ключові слова: джерела втрат
види втрат
нафтопродукти
технологічні операції
моторні палива
підвищення ефективності
Дата публікації: 16-кві-2020
Бібліографічний опис: Бойченко С. В., Калмикова Н. Г. Джерела втрат нафтопродуктів під час різних технологічних операцій з ними // Матеріали третьої мiжнародної науково-технічної конференції «Сучасні технології переробки пальних копалині». - Харків, 16-17 квітня 2020.- С. 44-47.
Короткий огляд (реферат): Підвищення ефективності використання моторних палив на сьогодні є одним із найреальніших напрямів вирішення енергетичних і екологічних проблем водночас [1]. Не менш актуальною проблемою на сьогодні є забруднення навколишнього середовища токсичними речовинами внаслідок втрат нафтопродуктів під час різних технологічних операцій з ними, що ставить під загрозу екологічну рівновагу та здоров’я людини, завдає матеріального збитку та значно скорочується технічний ресурс двигуна транспортного засобу [2]. З моменту видобутку до безпосереднього використання нафтопродукти піддаються більш ніж 20 перевалкам, при цьому 75 % втрат мають місце в результаті випаровування і тільки 25 % – через аварії і витік. За різними оцінками, щорічно в атмосферу планети викидається 50-90 млн. т. вуглеводнів. Значна частина цих викидів відбувається на підприємствах нафтопереробної і нафтогазовидобувної промисловості. На нафтопереробному заводі (НПЗ) основні втрати відбуваються в резервуарах (17,9 % від загальних втрат) при спалюванні на факелах (18,1 %), через негерметичність обладнання (16,4 %), у нафтовідділювачах (5,2 %), в очисних спорудах (8,3 %) [3].
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42981
Розташовується у зібраннях:Наукові статті кафедри хімії і хімічної технології



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.