Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42613
Title: Регенерація відпрацьованих моторних олив за допомогою адсорбентів рослинного і мінерального походження
Authors: Ільяшенко, Ірина Сергіївна
Keywords: дипломна робота
моторні оливи
регенерація
адсорбція домішок
бентоніт
рисове лушпиння
активоване вугілля
адсорбція
в`язкість
індекс в`яскості
кислотне число
Issue Date: Feb-2020
Publisher: Національний авіаційний університет
Abstract: Одним зі способів регенерації відпрацьованих олив є сорбція забруднюючих компонентів. При цьому важливо використання дешевих і доступних адсорбентів, які мають рослинне і мінеральне походження. Саме тому предметом даної дипломної роботи стало дослідження можливості використання для цієї мети адсорбентів, запропонованих нам Інститутом сорбції і проблем ендоекології Національної академії наук України (ІСПЕ НАНУ). Для виконання дипломної роботи було взято відпрацьовану оливу, яка була товарним продуктом вітчизняного виробника.Безперервна очистка оливи безпосередньо на працюючому обладнанні і в двигунах - найбільш раціональна форма регенерації, що дає максимальний техніко-економічний ефект. При цьому способі збільшується строк служби оливи, відповідно зменшується її витрата, а також збільшується довготривалість роботи механізмів і обладнання. Останнє має не менше значення, ніж проблема економії олив. Так, знос основних деталей двигунів в випадку застосування фільтрів тонкої очистки оливи зменшується в середньому на 35-38%.
Description: Робота публікується згідно наказу ректора від 21.01.2020 р. №008/од "Про перевірку кваліфікаційних робіт на академічний плогіат 2019-2020р.р. навчальному році" . Керівник проекту: к.х.н., доцент Войтко І.І.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42613
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри хімії і хімічної технології освітнього ступеня "Магістр" ХП

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ФЕБІТ_161_2020_Ільяшенко.docx386.94 kBMicrosoft Word XMLView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.