Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42372
Title: Навчально-дослідницький центр з астрономічною обсерваторією
Authors: Гарбар, Каріна Валеріївна
Keywords: астрономія
обсерваторія
будівлі
гірська місцевість
дипломна робота
Issue Date: 2015
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Гарбар К. В. Навчально-дослідницький центр з астрономічною обсерваторією: : дипломна робота ОКР «Бакалавр» з напряму підготовки 6.060102 «Архітектура». - НАУ, 2015 (Керівник – Г. М. Агєєва)
Abstract: У цьому проекті автор намагався створити цікаву надсучасну і багатофункціональну будівлю. Забезпечити, в першу чергу, безпеку , створити комфортні умови для роботи і дослідження. Космічна тематика присутня у формах плану і у образі будівлі в цілому. Будівля гармоніює з природнім середовищем. При проектуванні будівлі було продумане все інженерне обладнання і комунікації , а також дотримано всі заходи пожежної безпеки. І ще однією особливістю є використання екологічно чистого і доступного палива для опалювання будівлі. Функції будівлі пов’язані з вивченням і пізнання космосу, тому в образі будівлі, безпосередньо, вписана космічна тематика. Формування силуету почалося з плану будівлі . Тобто, основні блоки запроектовані у вигляді сузір’я Рака. Будівля динамічна , переважають сферичні об’єми , покриття котрих дзеркальне і скляне , тому будівля має достатнє верхнє освітлення . Динаміка силуету здійснюється не лише за допомогою різноманітності фасадів, а й за допомогою крутого рельєфу . Особливість споруди і схожість із сузір’ям знаку Рака можна побачити в нічну пору доби, коли покриття основних об’ємів освітлюються . Дана споруда знаходиться на окраїні курортного міста у гірській місцевості, тому її архітектура не залежить від загальної композиції міста і є повністю індивідуальною. Місце забудови - місто в Закарпатській області, адміністративний центр Свалявського району. Розташоване у межах Свалявської улоговини, на річці Латориці, при впадінні в неї річки Свалявки (басейн Тиси).
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42372
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри основ архітектури, дизайну та містобудування

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
раскладка-34-20-06-2015.jpgПрезентація187.99 kBJPEGView/Open
Гарбар-0713.jpegПрезентація - частина46.2 kBJPEGView/Open
Концепція.pdfКонцепція175.71 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.