Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/41222
Назва: Гендерні аспекти мовлення: на прикладі сучасних українськомовних друкованих ЗМІ
Інші назви: Gender aspects of speech: on the example of modern Ukrainian-language printed media
Автори: Остапчук, Світлана Сергієвна
Ключові слова: feminines
фемінітиви
феминитивы
Дата публікації: 2018
Видавництво: Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна
Бібліографічний опис: Остапчук С. С. Гендерні аспекти мовлення: на прикладі сучасних українськомовних друкованих ЗМІ /Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. - 2018, - 27-31с.
Серія/номер: №13;
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто питання вживання фемінітивів у мовній практиці засобів масової інформації України. Звернено увагу на доцільність використання жіночого й чоловічого родів або спільного роду замість загального чоловічого. Наведено приклади творення фемінітивів. Також розкрито проблему офіційного унормонованого закріплення в сучасній українській мові етичних та комунікативних норм , що враховують гендерний компонент.
Опис: Нині в ході змін у суспільно-політичних та науково-технічних сферах важливим є гендерний підхід у мовленнєвій культурі. Саме мова є засобом формування ментальності українського суспільства. Мовне середовище впливає на наше життя. Мова й мовленнєва діяльність розглядаються з позицій людини як творця й суб'єкта мовлення. Фемінітиви в системі імен порушують загальні принципи родової диференіації.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/41222
Розташовується у зібраннях:Наукові статті кафедри журналістики

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
1581604052949596.pdf482.3 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.