Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40332
Title: Багаж при авіаперевезеннях як предмет злочину: комплексна характеристика
Authors: Семчук, Н.О.
Хоцяновська, Н.Ф.
Keywords: предмет злочину
авіаперевезення
багаж
кримінальна відповідальність
Issue Date: 15-Sep-2019
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Семчук Н. О. Багаж при авіаперевезенні як предмет злочину: комплексна характеристика / Н. О. Семчук, Н. Ф. Хоцяновська. // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. – 2019. – №1. – С. 17–24.
Series/Report no.: Юридичний вісник. Повітряне і космічне право;1 (50)
Abstract: Мета: провести комплексну характеристику багажу при авіаперевезеннях як предмету злочину, врахувавши повітряно-правові, цивілістичні, кримінально-правові, криміналістичні та логістичні аспекти. Дослідити правовий режим багажу при авіаперевезеннях та його характеристики як предмета злочину. Методи дослідження: використані методи аналізу, порівняння та синтезу. Результати: отримано висновок, що багаж при авіаперевезеннях як предмет злочину має особливий правовий режим. Основними аспектами, які сприяють виникненню правопорушень у цій сфері є те, що багаж знаходиться поза наглядом пасажира, а співробітники аеропорту, навпаки, мають до нього повний доступ та навіть можливість для ручного огляду. Обговорення: обґрунтована необхідність у виробленні комплексних цивільних, повітряно-правових та криміналістичних рекомендацій для кваліфікації та розслідування злочинів, предметом яких є багаж при авіаперевезеннях.
Description: У процесі свого становлення як європейської держави Україна потребує ефективного авіаційного міждержавного та національного сполучення. Ефективність авіаперевезень є невід’ємним елементом формування стабільної економіки та розвитку міжнародних відносин. Ефективні міжнародні авіаперевезення пасажирів здатні забезпечити трудову міграцію та розвиток інвестицій. Протягом останнього десятиріччя Україна зробила ряд серйозних кроків у розвитку авіаперевезень пасажирів, покликаних покращити якість послуг авіаперевезень пасажирів. Визначальну роль в удосконаленні якості авіаперевезень пасажирів відіграло формування відповідної основи правового регулювання. Це ратифікація Конвенції про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень [1], набрання чинності Регламентом № 2027/97 Ради ЄС «Про відповідальність повітряних перевізників у зв’язку з перевезеннями пасажирів і багажу» [2] та Регламентом (ЄС) № 261/2004 Європейського Парламенту та Ради «Щодо встановлення загальних правил в галузі компенсації та сприяння пасажирам у разі відмови в посадці, відміні або тривалій затримці авіарейсу і про відміну Регламенту (ЄЕС) № 295/91» [3], а також прийняття Повітряного кодексу України [4].
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40332
Appears in Collections:Наукові статті кафедри господарського, повітряного та космічного права

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
4.pdfСемчук Н. О. Багаж при авіаперевезенні як предмет злочину: комплексна характеристика / Н. О. Семчук, Н. Ф. Хоцяновська. // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. – 2019. – №1. – С. 17–24.381.48 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.