Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40292
Title: Нагляд і контроль суб’єктами господарювання в контексті системної побудови антикорупційного механізму
Authors: Юлдашев, С.О.
Сєров, С.Л.
Keywords: нагляд
контроль
комплекс
Issue Date: 15-Sep-2019
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Юлдашев С. О. Нагляд і контроль суб’єктами господарювання в контексті системної побудови антикорупційного механізму / С. О. Юлдашев, С. Л. Сєров. // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. – 2019. – №1. – С. 154–160.
Series/Report no.: Юридичний вісник. Повітряне і космічне право;1 (50)
Abstract: Мета: виявлення, в контексті створення теоретико-методологічної бази вдосконалення правового забезпечення контролю господарської діяльності, його проблем та формулювання відповідних конкретних конструктивних пропозицій. Методи: при написанні статті використано загальнонаукові методи дослідження. Результати: нагляд і контроль ефективніше досягають своєї мети, є досконалішими, прозорішими та зрозумілішими для всіх, якщо вони діють не ізольовано, уособлено, автономно, а злагоджено, системно разом з іншими органами контролю і управління, коли ця взаємодія є врегульованою, регламентованою. Має бути системно врегульований та регламентований порядок виконання кожної з вищезазначених функцій з прив’язкою до виконавців кожного з етапів нагляду і контролю. У законодавчому порядку доцільно створення державного антикорупційного механізму, в центрі якого були б такі функції як нагляд і контроль. Під антикорупційним механізмом розумітимемо сукупність органів нагляду і контролю, а також технології реалізації цих функцій. Обговорення: потрібна системна ув’язка (на рівні ув’язки «входів» і «виходів») діяльності органів, організацій, приватних осіб, які зараз діють уособлено, автономно, - у єдиний вузол, мета якого – нейтралізація корупції. Для вирішення поставлених питань запропоновано концепцію створення т а забезпечення діяльності державного антикорупційного механізму.
Здійснення нагляду та контролю є одним із важливих заходів у реалізації завдань та функцій держави. Щодо нормативних джерел, то поняття «державний нагляд» і «контроль» стосовно господарської діяльності використовуються, перш за все, у Господарському кодексі України (ст. 19), та у низці інших нормативно-правових актів, які можна віднести до господарського законодавства.
Description: Здійснення нагляду та контролю є одним із важливих заходів у реалізації завдань та функцій держави. Щодо нормативних джерел, то поняття «державний нагляд» і «контроль» стосовно господарської діяльності використовуються, перш за все, у Господарському кодексі України (ст. 19), та у низці інших нормативно-правових актів, які можна віднести до господарського законодавства.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40292
Appears in Collections:Наукові статті кафедри господарського, повітряного та космічного права

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
24.pdfЮлдашев С. О. Нагляд і контроль суб’єктами господарювання в контексті системної побудови антикорупційного механізму / С. О. Юлдашев, С. Л. Сєров. // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. – 2019. – №1. – С. 154–160.358.46 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.