Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40287
Title: Надання ритуальних послуг: юридичні та соціально-психологічні аспекти
Authors: Власова, Олена Іванівна
Похиленко, Ірина Сергіївна
Keywords: психологія
вікова психологія
ритуальні послуги
Issue Date: 29-Mar-2018
Publisher: Видавництво Ролевскі
Citation: Власова О. І. Надання ритуальних послуг: юридичні та соціально-психологічні аспекти / О. І. Власова, І. С. Похиленко // Паліативно-хоспісна опіка: позамедичні багатовимірні аспекти / О. І. Власова, І. С. Похиленко. – Львів: Wydawnictwo Rolewski, 2018. – (Укр. католиц. ун-т-Nowa Wies).
Abstract: мерть родича, друга, неминучий кінець людського життя ранить душу, вкидає у роздуми близьких людей, призводить їх до екзистенційних переживань та криз, які у своєму контексті торкаються осмислення сенсу буття та розуміння його швидкоплинності. Гарна пам’ять про померлих традиційно та ритуально спонукає родину та близьких достойно проводжати їх в останню дорогу, слідуючи також їх заповітам. Однак у сучасному інтенсивно налаштованому світі та в стані стресу цим людям налаштуватися на раціональний спосіб мислення та аналіз ситуації, що склалась, є вкрай важко з огляду на великі страждання. За відсутності необхідної інформації та особистісного ресурсу їм важко дати собі раду з тим, що необхідно робити (наприклад, які необхідно зібрати та подати документи до певних органів, де замовити ритуальні послуги, де й скільки оплатити за похорони тощо). Метушня, клопіт, збір численних довідок, транспортне обслуговування позбавляють останніх сил. І тут необхідна додаткова опора–зовнішній людський та матеріальний ресурс. Частини цих обов’язків повинні лягати на працівників ритуальних служб. У цьому контексті нами проводились дослідження соціально-психологічного змісту надання ритуальних послуг. Базуючись на ґрунті надбань практичного та наукового досвіду, ми звернулись до вивчення феномену соціально-психологічного змісту надання ритуальних послуг.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40287
Appears in Collections:Наукові статті кафедри господарського, повітряного та космічного права

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Vlasova, Pokhylenko_Nadannia rytualnykh posluh.pdfВласова О. І. Надання ритуальних послуг: юридичні та соціально-психологічні аспекти / О. І. Власова, І. С. Похиленко // Паліативно-хоспісна опіка: позамедичні багатовимірні аспекти / О. І. Власова, І. С. Похиленко. – Львів: Wydawnictwo Rolewski, 2018. – (Укр. католиц. ун-т-Nowa Wies).205.5 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.