Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38593
Title: МЕТОДОЛОГІЯ ЗНИЖЕННЯ РІВНІВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ НА МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ
Authors: Левченко, Лариса Олексіївна
Панова, Олена Василівна
Тихенко, Оксана Миколаївна
Ходаковський, Олексій Володимирович
Keywords: електромагнітні поля
екранування
міжнародні стандарти
електромагнітна сумісність
технічні засоби
Issue Date: 2018
Publisher: Будівництво, матеріалознавство, машинобудування. Збірник наукових праць
Abstract: Мета. Зниження дії електромагнітних полів і випромінювань з урахуванням електромагнітної сумісності технічних засобів у виробничому середовищі при роботі електронного та електричного обладнання. Методика. Виконані натурні дослідження для визначення реального спектрального складу електричного та магнітного полів у середовищі та їх фізичних складових величин. Отримана повна інформація щодо зміни частот при відповідній напрузі із зміною відстані до джерела випромінювання. Результати. Визначено недоліки щодо відсутності експериментальних даних критичних рівнів джерел електромагнітних полів відповідно до сучасних нормативних документів стосовно електромагнітної сумісності з урахуванням міжнародних стандартів. Розроблена методика по виявленню електромагнітної сумісності технічних засобів та зниженню загального рівня електромагнітного поля на виробництві з урахуванням міжнародних стандартів з електромагнітної безпеки. Наукова новизна. Вдосконалення методики екранування електромагнітних полів окремих технічних засобів або приміщень для підтримання їх характеристик на нормативному рівні з урахуванням сумісної дії технічних засобів різного призначення шляхом реєстрації частотно-амплітудних характеристик електромагнітного поля. В результаті отримані кращі за значенням коефіцієнти відбиття захисних екранів, що зменшує підвищення електромагнітного фону за рахунок відбиття та перевідбиття електромагнітних хвиль в умовах значних рівнів електромагнітних полів та випромінювань ультрависоких і вищих частот, що узгоджується з діючими міжнародними стандартами. Практична значимість. Запропонований підхід до визначення електромагнітної обстановки дозволяє визначити джерела електромагнітних впливів на людей і обладнання та раціоналізувати роботи з забезпечення електромагнітної безпеки та електромагнітної сумісності технічних засобів.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38593
Appears in Collections:Публікації у наукових виданнях співробітників кафедри екологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.