Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38591
Title: Методи визначення концентрації аероіонів у приміщеннях та моделювання їх змін
Authors: Глива, Валентин Анатолійович
Левченко, Лариса Олексіївна
Тихенко, Оксана Миколаївна
Keywords: іонізація повітря
концентрація аероіонів
аероіонізація
Issue Date: 2018
Publisher: Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка
Series/Report no.: ;4 (50)
Abstract: На основі аналізу рівняння неперервності потоку повітря при наявності джерела його іонізації розглянуто можливі закономірності розповсюдження аероіонів у приміщенні. Надано розв’язок рівняння за наявності спрямованого руху повітря. Показано, що процеси дифузії мало впливають на розповсюдження аероіонів. Проведено моделювання поширення аероіонів при неперервному функціонуванні джерела іонізації повітря за різних його продуктивностей. Розраховано параметри для визначення динаміки аероіонів – середні довжини вільного пробігу та час життя. Визначено час життя аероіонів при їх різних концентраціях. Розраховано середню генерацію аероіонів у залежності від рівнів природної радіоактивності у приміщенні. Надано рекомендації щодо використання результатів у практичній діяльності.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38591
ISSN: 2073-7394
Appears in Collections:Публікації у наукових виданнях співробітників кафедри екологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.