Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37429
Title: Джерела формування та критерії оцінки соціального капіталу
Authors: Ягодзинский, Сергей Николаевич
Keywords: социальный капитал
соціальний капітал
доверие
довіра
человеческий капитал
людський капітал
Issue Date: 2018
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Ягодзінський С.М. Джерела формування та критерії оцінки соціального капіталу // Інноваційні методи та технології підготовки фахівців соціальної сфери (ІІІ Міжнародна науково-практична конференція, 16 листопада 2018 року, м. Київ). – К., 2018. – С. 150-160
Abstract: Залучення тієї чи іншої технології до вирішення завдань соціальної роботи відбувається у випадках, коли зміни середовища унеможливлюють для суб’єкта досягнення цілей старими методами; коли загострення соціальних суперечностей не дозволяє суб’єкту реалізувати власний потенціал; коли зміни в стані здоров’я, соціальному статусі не дають змоги суб’єкту повноцінно функціонувати в суспільстві; коли невдоволена потреба викликає напругу та дискомфорт, а також у випадках, коли є наявні соціальні ризики потребують прийняття низки юридичних та соціально-практичних заходів [1].Для того, щоб стати ефективною, реалізація соціальної технології, на його думку, має пройти такі еволюційні фази: 1) фаза аналізу соціальної реальності та соціального об’єкта з метою обґрунтування громадськості важливості проблем, які не можуть бути вирішені усталеними методиками й техніками, 2) фаза розробки соціальної технології зміни об’єкта із залученням наукової, технічної та практичної інформації з метою поєднання інновацій, які б відповідали цілям впливу соціальних служб; 3) фаза розвитку, ключове значення якої полягає в перевірці нововведень на предмет їхньої адекватності, визначенні меж застосовності соціальної технології та необхідності внесення коректив; 4) фаза оцінки отриманих результатів, яка спрямована на аналіз ефективності, продуктивності, затрат, рівня задоволення кінцевого споживача послуг; 5) фаза поширення і впровадження соціальної технології. Підхід Дж. Томаса дає нам право тлумачити соціальні технології як інструменти впровадження соціальних інновацій в усі соціальні практики.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37429
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри філософіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.