Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37377
Title: The Method of Assessment Correction for Software Architectures when Quality
Other Titles: Метод оцінки корекції програмного забезпечення Архітектури при зміні вимог до якості
Authors: Харченко Олександр Григорович
Боднарчук, Ігор Орестович
Галай, Ірина Олександрівна
Keywords: програмна архітектура
Issue Date: 6-Jun-2014
Publisher: Видавництво Львівської політехніки
Citation: При експлуатації програмної системи відбуваються зміни домену, що викликає необхідність внесення змін в програмну систему. А це, як правило, погіршує якісні характеристики програмного комплексу. Таким чином, виникає необхідність реінжинірингу системи або її слід повністю змінити. Архітектура системи-це перше, що буде змінено, тому що це головним чином впливає на якість системи. Вимоги до якості можуть бути змінені під час проектування системи теж.
Abstract: Розглянуто завдання оптимальної корекції показників якості при виборі архітектури програмного забезпечення на основі вирішення задачі ієрархічної оптимізації Сааті. Для цього використовується процедура заміщення, компенсації і модель оптимізації заміщення. Необхідність коригування оцінок обумовлена зміною вимог до якості, що призводить до необхідності зміни архітектури програмного забезпечення.
Description: Застосування даного підходу дозволяє змінити значення одних показників якості для альтернативи шляхом зменшення інших, і таким чином зробити альтернативу такою, щоб вона найкращим чином відповідала всім зміненим вимогам. Відповідно до змінених оцінок критеріїв внесено зміни до архітектури. Така корекція не вимагає повторного вирішення завдання багатокритеріальної оцінки альтернатив. Застосування моделі оптимізації дозволяє зробити таку заміну кращої regardint до мінімізації необхідних змін. Цей підхід може бути корисний також для створення декількох архітектур зі стандартних паттерів
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37377
Appears in Collections:Публікації у наукових виданнях кафедри КІТ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
MEMSTECH 2014.pdfМатеріали X Міжнародної конференції, 201425.04 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.