Please use this identifier to cite or link to this item: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31789
Title: Нерівноцінності тілесності: стан здоров’я, подача їжі та транспортний рух на вагах моралі
Authors: Тащенко, Анна Юріївна
Яковенко, Алла Казимирівна
Keywords: тіло, тілесність, мораль, здоров’я, їжа, транспорт, моральні дилеми, соціологія тілесності, соціологія моралі, кодифікація
Issue Date: 2017
Publisher: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Citation: Яковенко А.К. Нерівноцінності тілесності: стан здоров’я, подача їжі та транспортний рух на вагах моралі / А.Ю. Тащенко, А.К. Яковенко // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія "Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи". - 2017. - Вип. 39 – С.202-208.
Series/Report no.: Випуск 39;
Abstract: У статті здійснено розбудову типології суб’єктів у стані вирішення моральних дилем, що причетні до тем стану здоров’я, подачі їжі і транспортного руху, на основі вторинного аналізу результатів емпіричних досліджень Ф. Тромпенаарса і Ч. Хемпдена-Тьорнера. Ця типологія складається з чотирьох типів – «непохитних раціоналістів», «поціновувачів майстерності», «чесних громадян» і «мовчазних друзів», – критерієм виокремлення котрих стала міра домінування раціональної (модерністської) моралі, ґрунтованої на повазі до держави, громадянського суспільства, нації, класу і професійної спільноти. Вона протистоїть постраціональній (постмодерністській) моралі, ґрунтованій на повазі до індивіда, який сповідує партикулярний патріотизм, та його близького вузького кола. Запропоновано пояснювати відмінності між типами та диспропорції всередині них з огляду на структуралістсько-конструктивістське бачення кодифікації практик поводження себе у потенційно небезпечних, соціально різнорідних та символічно вигідних ситуаціях, подане П. Бурдьо. Зростання інтенсивності очікування символічної антивигоди від дотримання універсалістської орієнтації у медобслуговуванні, організації ресторану та транспортному пересуванні, як припускають автори, і зумовлює перехід до постраціональної моралі.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31789
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри соціології та політології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Яковенко, Тащенко_Стаття_Секція 19 (Харків, 2017).docСтаття290.5 kBMicrosoft WordView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

Admin Tools