Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/28637
Назва: Словник-довідник анормативів як засіб удосконалення культури професійного мовлення майбутнього вчителя
Автори: Федчук, Лілія Іванівна
Ключові слова: культура мовлення
норми української літературної мови
ненормативні одиниці мови (анормативи)
словник-довідник
Дата публікації: 2016
Видавництво: Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. – 2016. – № 1 (303). – Том ІІ. – С. 76–81.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджується проблема формування нормативного мовлення майбутніх учителів початкових класів. Її актуальність визначається потребою держави у кваліфікованих педагогах з високим рівнем комунікативних умінь.Пропонується один з ефективних шляхів удосконалення професійного мовлення вчителя – робота зі словником-довідником ненормативних слів і словосполучень. Обґрунтовується доцільність його застосування, описується методика укладання та прийоми використання на заняттях з методики навчання української мови, сучасної української мови та української мови за професійним спрямуванням.Особлива увага приділяється алгоритму діяльності студентської пошуково-дослідницької групи з виявлення типових помилок у мовленні практикантів, учителів і викладачів, маркування дібраного негативного мовного фактажу відповідно до типів мовленнєвих помилок та оформлення результатів роботи у вигляді словника-довідника. Детально описується методика використання укладеного словника на культуромовних п’ятихвилинках шляхом застосування таких прийомів роботи, як «Лікнеп» (ліквідація неправильностей), «Дуель», «Усуваємо з педагогічної ниви камені спотикання», «Я знаю, чому так, а не інакше», «Решето».
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/28637
Розташовується у зібраннях:Наукові праці НПП кафедри української мови та культури

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Федчук_стаття 3.docxСтаття 39.31 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.