Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/28637
Название: Словник-довідник анормативів як засіб удосконалення культури професійного мовлення майбутнього вчителя
Авторы: Федчук, Лілія Іванівна
Ключевые слова: культура мовлення
норми української літературної мови
ненормативні одиниці мови (анормативи)
словник-довідник
Дата публикации: 2016
Издательство: Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. – 2016. – № 1 (303). – Том ІІ. – С. 76–81.
Краткий осмотр (реферат): У статті досліджується проблема формування нормативного мовлення майбутніх учителів початкових класів. Її актуальність визначається потребою держави у кваліфікованих педагогах з високим рівнем комунікативних умінь.Пропонується один з ефективних шляхів удосконалення професійного мовлення вчителя – робота зі словником-довідником ненормативних слів і словосполучень. Обґрунтовується доцільність його застосування, описується методика укладання та прийоми використання на заняттях з методики навчання української мови, сучасної української мови та української мови за професійним спрямуванням.Особлива увага приділяється алгоритму діяльності студентської пошуково-дослідницької групи з виявлення типових помилок у мовленні практикантів, учителів і викладачів, маркування дібраного негативного мовного фактажу відповідно до типів мовленнєвих помилок та оформлення результатів роботи у вигляді словника-довідника. Детально описується методика використання укладеного словника на культуромовних п’ятихвилинках шляхом застосування таких прийомів роботи, як «Лікнеп» (ліквідація неправильностей), «Дуель», «Усуваємо з педагогічної ниви камені спотикання», «Я знаю, чому так, а не інакше», «Решето».
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/28637
Располагается в коллекциях:Наукові праці НПП кафедри української мови та культури

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Федчук_стаття 3.docxСтаття 39.31 kBMicrosoft Word XMLПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.