Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/24737
Назва: О характере движения маятниковых систем з качением на границе области устойчивости
Інші назви: Про характер руху маятникових систем з коченням на границі області стійкості
On the character of motion of pendulum systems with rolling on the boundary of the stability domain
Автори: Лобас, Леонид Григорьевич
Лобас, Леонід Григорович
Lobas, Leonid
Хребет, Валерий Григорьевич
Хребет, Валерій Григорович
Khrebet, Valeriy
Ключові слова: маятниковая система с качением
маятникова система з коченням
pendulum system with rolling
Дата публікації: лип-1999
Видавництво: Інститут механіки АН України, Київ
Бібліографічний опис: Лобас Л. Г. О характере движения маятниковых систем с качением на границе области устойчивости / Л. Г. Лобас, В. Г. Хребет // Прикладная механика. – 1999. – Т. 35, № 8. – С. 101–107.
Короткий огляд (реферат): Исследована система, матрица уравнений линейного приближения которой имеет два чисто мнимых собственных значения, два других имеют отрицательные действительные части. нелинейности имеют третий порядок. Методом Пуанкаре-Ляпунова-Малкина показано, что движения такой системы, вообще говоря, непериодические.
Досліджено нелінійну динамічну систему, матриця рівнянь лінійного наближення якої має два суто уявних власних значення, два інші мають від’ємні дійсні частини. Нелінійності є третього порядку. Методом Пуанкаре-Ляпунова-Малкіна показано, що рух такої системи, взагалі кажучи, неперіодичний. Періодичні рухи можуть допускатися лише в окремих випадках.
The non-linear dynamic system has been investigated in which the matrix of equations of linear approximation has two purely imaginary eigenvalues whereas two other ones have negative real parts. Non-linearities exercise the third order. It was showed by the Poincare-Lyapunov-Malkin method that motions of such a system, generally speaking, are unperiodical. Periodical motions can be admitted only in separate cases.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/24737
ISSN: 0032-8243
Розташовується у зібраннях:Статті в наукових журналах та публікації в інших виданнях БСД



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.