Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19762
Title: Масова культура як соціальний феномен інформаційного суспільства
Authors: Литовченко, Ірина Василівна
Keywords: масова культура, засоби масової інформації, інформаційно-комунікаційні технології, масове виробництво, споживання
Issue Date: 2014
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Литовченко І.В. Масова культура як соціальний феномен інформаційного суспільства // Актуальні проблеми сучасного суспільства в фокусі соціології : всеукр. науково-практична конференція, 19 березня 2014 р. : тези доп. – Київ, 2014. – С. 52-54.
Abstract: До основних параметрів, що визначають масову культуру в сучасному суспільстві можна віднести: «товарність» культури, поверхневість у відображенні процесів та явищ, надмірне висміювання та використання почуття гумору, прагнення до сенсаційності, еклектичність, перевага кількості над якістю, застосування новітніх інформаційно-комунікаційних технологій та високий рівень професіоналізму в їх використанні, відкритість доступу до надбань культури різним категоріям населення, ознайомлення з новими явищами та процесами, що відбуваються в різних сферах суспільства (культурі, освіті, політиці тощо). Масова культура нерозривно пов’язана з феноменом маси, тобто специфічним об`єднанням носіїв культурних цінностей, а також із машинним виробництвом і засобами масової інформації, завдяки яким можливе серійне виробництво та поширення товарів і послуг у суспільстві. В процесі створення, поширення та споживання продукції масової культури задіяна велика кількість людей, що є більшою частиною населення країн та регіонів, які мають, як правило, розвинуті засоби масової інформації. Масова культура поступово стає певним фундаментом світової культури, стираючи просторові та національні межі.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19762
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри соціології та політології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Тези Литовченко.docТези доповіді38.5 kBMicrosoft WordView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

Admin Tools