Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/16687
Title: Геополітичні перспективи України в дискурсі експертів «мозкових центрів» США
Authors: Ржевська, Ніна Федорівна
Keywords: геополітичні протиріччя, багатополярна модель, «мозкові центри», політична експертиза, дискурс експертів.
Issue Date: 2014
Publisher: Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Вип. 121 (Частина І). – К.:ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, 2014. – С. 40– 48.
Abstract: Анотація. Протягом кількох останніх років міжнародна аналітична спільнота стверджувала, що основні тенденції розвитку сучасної геополітичної ситуації свідчать про формування нової багатополярної моделі світового устрою, в межах якої поряд зі США з’явилися нові центри сили. Саме тому зростає значимість і впливовість як на оцінку, так і на перебіг геополітичних протистояннь, прогнозів та рекомендацій, розроблених «мозковими центрами» США, які незважаючи на зростання значимості політичної експертизи у світовому масштабі, до нині зберігають свою фахову авторитетність. «Мозкові центри» як в Америці, так і у світовому масштабі, спеціалізуються на вивченні геополітичних міжнародних питань і лобіюванні сучасної глобальної моделі світу. Ці інтелектуальні центри об’єднують кращих людей у різних сферах за умови, що ті будуть діяти відповідно до основних політичних цілей глобалістів. Нині, коли розкручується нова спіраль геополітичних протиріч і зіткнень, «мозкові центри», про які мало згадували в кінці минулого століття, знову виявились на передових позиціях. Увесь світ пішов по шляху створення власних структур аналогічного зразку. Питання щодо реальних можливостей «мозкових трестів» у розробці адекватної сучасним викликам та загрозам політики є надзвичайно актуальним.
Анотація. Протягом кількох останніх років міжнародна аналітична спільнота стверджувала, що основні тенденції розвитку сучасної геополітичної ситуації свідчать про формування нової багатополярної моделі світового устрою, в межах якої поряд зі США з’явилися нові центри сили. Саме тому зростає значимість і впливовість як на оцінку, так і на перебіг геополітичних протистояннь, прогнозів та рекомендацій, розроблених «мозковими центрами» США, які незважаючи на зростання значимості політичної експертизи у світовому масштабі, до нині зберігають свою фахову авторитетність. «Мозкові центри» як в Америці, так і у світовому масштабі, спеціалізуються на вивченні геополітичних міжнародних питань і лобіюванні сучасної глобальної моделі світу. Ці інтелектуальні центри об’єднують кращих людей у різних сферах за умови, що ті будуть діяти відповідно до основних політичних цілей глобалістів. Нині, коли розкручується нова спіраль геополітичних протиріч і зіткнень, «мозкові центри», про які мало згадували в кінці минулого століття, знову виявились на передових позиціях. Увесь світ пішов по шляху створення власних структур аналогічного зразку. Питання щодо реальних можливостей «мозкових трестів» у розробці адекватної сучасним викликам та загрозам політики є надзвичайно актуальним.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/16687
Appears in Collections:Наукові статті викладачів кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
геополітичні перспективи.docстаття83 kBMicrosoft WordView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.