Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/11662
Название: Дмитро Семенович Ківа – будівничий цивільної авіації України
Авторы: Тюрменко, Ірина Іванівна
Ключевые слова: авіабудування
Дата публикации: 2010
Издательство: Національний авіаційний університет
Библиографическое описание: Тюрменко І. Дмитро Семенович Ківа – будівничий цивільної авіації України // Історико-культурологічні читання: Матеріали науково-практичної конференції, м. Київ, 17 листопада 2010 р., Національний авіаційний університет / редкол. І. Тюрменко та ін. – К.: Вид-во Нац. авіац. ун-ту «НАУ-друк», 2011. – С. 36-41.
Краткий осмотр (реферат): Дмитро Семенович Ківа – визначний учений у галузі літакобудування, державний діяч України – народився 8 жовтня 1942 р. у м. Казань (Росія). У своїй родині Дмитро Семенович став першим, хто присвятив себе авіації. З раннього дитинства хлопець закохався у небо. Його мама працювала вчителькою у школі поблизу Харківського авіаційного інституту (далі – ХАІ). У тій школі було багато дітей із сімей викладачів ХАІ. Їх розмови про авіацію, захоплення конструюванням літаків дуже приваблювало допитливого Дмитра. Тому юнак твердо вирішив, що буде вчитися тільки у ХАІ. У 1959 р. Д. Ківа вступив до цього навчального закладу. З перших років студентського життя він з головою занурився у навчання, захопився науково-дослідною роботою, став активним членом студентського конструкторського бюро ХАІ. Першим серйозним науковим випробуванням для Дмитра стало конструювання та створення апарату на повітряній подушці (АПП-3). Д. Ківа не лише змоделював і побудував апарат, а й сам провів серію випробувань. Під час одного з таких випробувань відірвався гвинт... Сама доля врятувала життя юнаку. Однак безліч отриманих травм ще й досі даються взнаки. Утім це не зламало його, не відштовхнуло від обраного шляху: «Було багато винаходів, випробувань, травм, болі та величезне задоволення від здійсненого», – пригадував пізніше визначний авіаконструктор. Безмежна відданість небу, потяг до нових відкриттів та звершень торували шлях в авіацію.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/11662
Располагается в коллекциях:Матеріали конференцій кафедри історії та документознавства

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Kiva.pdf242.01 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.