Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/10165
Title: Особливості виникнення та розвитку «підприємницького університету» в структурі вищої освіти
Authors: Стригуль (Кльов), Марина Василівна
Keywords: Підприємницький університет, підприємництво, масовізація університетської освіти, соціальні трансформації, інновації, ВУЗ, навчання
Issue Date: Aug-2014
Publisher: Дніпропетровськ, Видавництво "Грані", Науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах
Series/Report no.: 8 (112);
Abstract: В даній статті автор звертається до поняття «підприємницький університет» та перш за все, особливостей його появи, розвитку та існування в українській освітній системі. Увага автора зосереджується на передумовах виникнення підприємницьких університетів, їх основних характеристиках, завданнях та вимогах. Виділивши передумови для трансформації університету в підприємницький, автор зазначає, що слід розвивати «дух підприємництва» в освітніх установах, стимулювати студентів та педагогів, створювати дослідницьке середовище, в якому діятимуть центри досліджень, центри розвитку, науково-дослідні лабораторії, а також наявні посади викладача-дослідника, викладача-консультанта, викладача-експерта. Розвиваючи інфраструктуру у вузах, що зокрема передбачає створення бізнес-інкубаторів, бізнес-лабораторій, центрів підприємництва для студентів, організацій комерційного та некомерційного типу, які можуть як входити в загальну структуру університету, так і існувати відокремлено, створювати умови для інноваційної діяльності та розвитку. В наведеній статті здійснено теоретико-методологічний аналіз феномену виникнення та розвитку підприємницького університету крізь призму соціологічної концептуалізації.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/10165
ISSN: 2077-1800
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри соціології та політологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

Admin Tools