Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/10157
Title: Філософія серця Григорія Сковороди і сучасність
Authors: Ягодзинский, Сергей Николаевич
Issue Date: 2006
Publisher: МАУП
Citation: Ягодзінський С.М. Філософія серця Григорія Сковороди і сучасність: Матеріали Міжнародного наукового круглого столу (2-3 грудня 2005 р., м. Київ) / Під ред. Г.М. Сагач. –– К.: МАУП, 2006. – 96-97.
Abstract: Більшість матеріалів, присвячених творчості Г. Сковороди, розглядають її як систему, основу якої складає вчення про дві натури та три світи. З них поступово розгортають учення про щастя, споріднену працю і філософію серця. У підсумку роздуми мислителя подаються в межах сучасної етичної та гуманістичної проблематики. Такий підхід справляє оманливе враження, що Г. Сковорода все встиг і все сказав. Але чи могла людина, епітафією якої стали слова „Світ ловив мене, але не спіймав” усе завершити, усе сказати? Існує й протилежна позиція, відповідно до якої Г. Сковорода тлумачиться як філософ без системи. Не схиляючись до жодного з підходів, відмітимо: філософія Сковороди – це сам Сковорода, його життя, світорозуміння та світовідчуття. А тому по-справжньому охопити геній Г. Сковороди можна лише у контексті надбань світової культури.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/10157
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри філософіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.