Please use this identifier to cite or link to this item: http://er.nau.edu.ua:8080/handle/NAU/32354
Title: Державне регулювання інформаційної діяльності як виклик глобалізованого світу та як важлива умова її безпеки
Authors: Ягодзинский, Сергей Николаевич
Keywords: інформаційна політика держави
державне регулювання мережі
інформаційна безпека
Issue Date: 2017
Publisher: Київський кооперативний інститут бізнесу і права
Citation: Ягодзінський С.М. Державне регулювання інформаційної діяльності як виклик глобалізованого світу та як важлива умова її безпеки // Безпека людини, суспільства, держави: Матеріали науково-практичної конференції, м. Київ, 28 жовтня 2017 р. – К.: Київський кооперативний інститут бізнесу і права, 2017. – С. 303- 306.
Abstract: Аналізуючи поняття інформації, дослідники розходяться у визначеннях та критеріях. Проте, відкинувши утилітарно-технократичні визначення, прийдемо до висновку, що, переважно, представники соціально-гуманітарного дискурсу орієнтуються на виявлення цінності інформації, її здатності впливати на суспільні процеси. Відтак перш за все мусимо відповісти на питання: яка інформація становить суспільну цінність, і за якими критеріями потрібно визначати цю цінність? Для вирішення цієї проблеми розділимо інформацію на «позитивну» (спрямована на еволюційний темп розвитку суспільства) і «негативну» (призводить до деградації суспільства; містить аморальний, дизруптивний характер). Очевидно, що саме «позитивна інформація» наповнює інформаційні потоки, які є об’єктами інформаційної діяльності. Суспільний прогрес є там, де на вході і виході суспільних взаємодій знаходиться інформація, що ідентифікована нами як позитивна. Оскільки ж вона є відображенням соціальних відносин, то її структурованість прив’язана до домінантної системи соціальних мереж (правових, економічних, культурних). Лише така інформація може бути об’єктом правового регулювання, основою економічних відносин, рушієм суспільних змін. А тому вона носить універсальний характер і є основою для комунікаційних взаємодій, якій й стають елементами сучасного інформаційного простору.
URI: http://er.nau.edu.ua:8080/handle/NAU/32354
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри філософіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.